PDF 24 Książki

Docer Doci Pdf – X

Życie towarzyskie i uczuciowe – Tyrmand Leopold

Warszawa, ale przede wszystkim warszawka w latach 1946-1959. Któż znał ją lepiej od Leopolda Tyrmanda, pisarza, publicysty, jazzmana, kobieciarza, bon-vivanta, a jednocześnie trzeźwego i uważnego obserwatora otaczającej go rzeczywistości. Człowieka, który nie zgodził się przekroczyć granic dobrego smaku, przez co został wykreślony nie tylko z podręczników, ale i z inteligenckiej świadomości pokoleń Polaków.

Na łamach "Życia towarzyskiego i uczuciowego" Tyrmand bezlitośnie obnaża małość postaw środowiska inteligencji twórczej, pisarzy, dziennikarzy i filmowców, a przede wszystkim ich służalczość wobec komunistów. Książki nie udało mu się w Polsce wydać, co stało się ostatecznym powodem emigracji pisarza. Fragment, jaki ukazał się w tygodniku Kultura, wywołał skandal. Nic dziwnego. Wielu luminarzy polskiej kultury rozpoznało wśród bohaterów samych siebie.

Dziś, kiedy znamy już nazwiska nie tylko tych, którzy chwalili socjalistyczną ojczyznę dla wymiernych codziennych korzyści, ale i tych, którzy skwapliwie donosili na kolegów, odczytujemy tę powieść na nowo. I odbiór jej staje się tym bardziej gorzki. 

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł:
Życie towarzyskie i uczuciowe
Tytuł oryginalny:
Życie towarzyskie i uczuciowe
Autor:

Tyrmand Leopold

Wydawnictwo:

Wydawnictwo Mg

Język wydania:
polski
Język oryginału:
polski
Liczba stron:
496
Numer wydania:
I
Data premiery:
2021-09-29
Rok wydania:
2021
Forma:
książka
Wymiary produktu [mm]:
210 x 40 x 170
Indeks:
39293206

Pobierz, wysyłając SMS o treści FOR.PDF pod numer 92505

Wpisz otrzymany kod :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *