Książki PDF za darmo

Dobre darmowe ebooki do pobrania Docer Doci Pdf – X

Wyspa mojej siostry – Ryrych Katarzyna

„Tę książkę przeczytałam jednym tchem. Jest prosta i jasna, choć porusza niezwykle trudny problem, z którym każdy z nas w różnym stopniu spotyka się w życiu. Od początku swojego istnienia ludzkość nie może sobie z tym problemem poradzić. Jak rozmawiać z kimś, kto nie do końca nas rozumie?
Jak postępować z kimś, kogo sami do końca nie rozumiemy, kto zachowuje się inaczej niż my, kogo się czasem boimy? Często odwracamy się od takich ludzi, bo nie umiemy lub po prostu nie chcemy się do nich zbliżyć. Wyrzucamy ich w ten sposób na margines życia i sprawiamy, że czują się niepotrzebni. Autorka znajduje wspaniały sposób, by zbliżyć nas do świata osoby niepełnosprawnej.
Poznajemy Pippi, która jakby żyje na samotnej wyspie, w innym świecie… Na tę wyspę wprowadza nas jej młodsza siostra Marysia. Dzięki jej wrażliwości dotykamy wprost największych tajemnic i problemów jej niepełnosprawnej siostry. Odkrywamy przy tym, że każdy człowiek jest osobną wyspą i choć czasem tak bardzo różnimy się od siebie, to każdy z nas ma prawo do godnego życia, szacunku, podziwu i miłości. I pomyślałam sobie, że jeśli potrafimy sprawić, by takie osoby jak Pippi czuły się szczęśliwe mimo swojej choroby, to nasz świat będzie lepszy.”
Anna Dymna

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł:
Wyspa mojej siostry
Seria:

Z parasolem

Autor:

Ryrych Katarzyna

Wydawnictwo:

Wydawnictwo Literatura

Język wydania:
polski
Język oryginału:
polski
Liczba stron:
112
Numer wydania:
I
Data premiery:
2017-05-16
Rok wydania:
2017
Forma:
książka
Wymiary produktu [mm]:
12 x 228 x 177
Indeks:
20867225

Pobierz, klikając w dowolną reklamę na stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *