Książki PDF za darmo

Darmowe ebooki do pobrania Docer Doci Pdf - X

Wykluczeni – Domosławski Artur

Nieważne gdzie mieszkasz, jeśli jesteś niechcianym gościem na Ziemi.

Książka Artura Domosławskiego to zbiorowy portret ludzi bez głosu i reprezentacji. Przegranych, poniewieranych i wydziedziczonych.

W Kolumbii milicyjne szwadrony śmierci mordują niewinnych młodych mężczyzn z dzielnic biedy, aby podnieść statystyki wojny z terrorem i otrzymać premie finansowe. W Brazylii drobni sklepikarze zrzucają się na odstrzelenie mętów – bezdomnych dzieci, śpiących na schodach świątyni. Na Okupowanych Terytoriach Palestyńskich  wojsko utrudnia rdzennym mieszkańcom dostęp do wody i zakazuje gromadzenia deszczówki. W dalekiej Mjanmie dokonuje się ciche ludobójstwo na ludzie Rohingja, o którym większość ludzi Zachodu nawet nie słyszała…

Notes Artura Domosławskiego wypełniał się przez lata historiami przemocy i wykluczenia. Razem z nim odwiedzamy miejsca odległe od siebie o tysiące kilometrów: Kolumbię, Brazylię, Meksyk, Palestynę, Egipt, Sudan Południowy, Kenię i Myanmar, za każdym razem poznając nowy sposób, w jaki – będąc człowiekiem w XXI wieku – można cierpieć i zadawać ból. Te historie – ułożone jedna przy drugiej – łączy, mimo pozornych różnic, intymna nić. Nieważne w jakim języku mówisz, jeśli jesteś nagim życiem w rękach tych, którzy mają władzę, możesz zginąć, zniknąć, zostać zepchniętym do roli podczłowieka.  Globalizacja I homogenizacja objęła nie tylko rynki finasowe, ale też biedę, rozpacz I śmierć.

„Szczególnie zasmucające są przypadki, kiedy jedni wykluczeni wykluczają innych – jeszcze słabszych od siebie.”
Artur Domosławski, fragment Wstępu

„Artur Domosławski, autor słynnej na świat cały biografii Ryszarda Kapuścińskiego, postanowił kontynuować niedokończony trud swego bohatera, tak wnikliwie i pięknie w owej biografii przebadany i opisany. Tym razem odwiedził w naszym imieniu miliony wykluczonych z konsumpcyjnego jarmarku i – ku naszemu pouczeniu – opisał tych, którym żyć przypadło z powietrza i łaski Boga, na obrzeżach świata dostatku.”
Zygmunt Bauman

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł:
Wykluczeni
Seria:

Domosławski

Autor:

Domosławski Artur

Wydawnictwo:

Wielka Litera

Język wydania:
polski
Język oryginału:
polski
Liczba stron:
576
Numer wydania:
II
Data premiery:
2017-04-11
Forma:
książka
Wymiary produktu [mm]:
139 x 210 x 40
Indeks:
20877293

Pobierz, klikając w dowolną reklamę na stronie