Książki PDF za darmo

Dobre darmowe ebooki do pobrania Docer Doci Pdf – X

Urodzony na Gestapo – Bander Jerzy

Autor należy do ostatniego pokolenia tzw. Holocaust Survivors, czyli Żydów ocalonych z Holocaustu. W Polsce żyje ich jeszcze kilkuset. Są skazani na zagładę, tym razem ostateczną i nieodwołalną, ponieważ najmłodsi, między innymi autor, dobijają do osiemdziesiątki.

Książka "Urodzony na Gestapo" nie jest, jak wiele innych, opisem wojennych losów spisanych po wojnie przez naocznego świadka niemieckich zbrodni. Na pytanie, o czym jest ta publikacja, autor odpowiada: „Jest o mnie, o człowieku, który wiele lat poświęcił na poszukiwanie prawdy o pierwszych latach swojego życia; od 1942 do 1945 roku.

Zakończyły się one sukcesem. Jakiś, niedający się racjonalnie wytłumaczyć, ciąg wydarzeń rozgrywających się w różnych miejscach i w różnym czasie spowodował, że autor odnalazł prawdę o swojej tożsamości i o rodzinie, którą prawie całą zamordowali Niemcy.

W książce znajdziemy piętnaście opowiadań, których miejscem akcji są kolejno: Polska, Ukraina i Izrael. Czytelnik znajdzie w niej również czternaście wierszy i ponad dwadzieścia zdjęć, w większości wykonanych przed wojną.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł:
Urodzony na Gestapo
Autor:

Bander Jerzy

Wydawnictwo:

Rozpisani.pl

Język wydania:
polski
Język oryginału:
polski
Liczba stron:
160
Numer wydania:
I
Data premiery:
2019-06-17
Rok wydania:
2019
Forma:
książka
Wymiary produktu [mm]:
12 x 144 x 209
Indeks:
33027173

Pobierz, klikając w dowolną reklamę na stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *