Książki PDF za darmo

Darmowe ebooki do pobrania Docer Doci Pdf - X

Sontag. Życie i twórczość – Moser Benjamin

Portret totalny jednej z najwybitniejszych intelektualistek XX wieku.

Susan Sontag pisała o sztuce i polityce, feminizmie i homoseksualizmie, sławie i stylu, medycynie i narkotykach, radykalizmie i faszyzmie oraz freudyzmie, komunizmie i amerykanizmie – jej dzieła stały się kluczem do zrozumienia współczesnej kultury. Benjamin Moser analizuje dzieła Sontag ukazując geniusz jej twórczości, radykalnej myśli i społecznego aktywizmu oraz sięga głębiej, poza publiczny wizerunek, i ujawnia nieznane prywatne oblicze pisarki. Snując tę fascynującą opowieść, wykorzystuje setki wywiadów przeprowadzonych od Maui po Sztokholm i od Londynu po Sarajewo oraz przedstawia blisko sto fotografii.

„Sontag. Życie i twórczość” to pierwsza książką oparta na zamkniętych dla świata rodzinnych archiwach i świadectwach osób, które nigdy wcześniej nie mówiły o Susan Sontag, jak na przykład jej życiowa partnerka i światowej sławy fotografka Annie Leibovitz.

Biografia „Sontag. Życie i twórczość” (ang. „Sontag: Her Life and Work”) otrzymała Nagrodę Pulitzera 2020. „To dzieło podparte wielką pewnością siebie, jednocześnie wzniosłe i finezyjne, w którym uchwycone zostały geniusz i człowieczeństwo pisarki wraz z jej nałogami, seksualnymi dwuznacznościami oraz chwiejnymi fascynacjami” – napisało Jury nagrody o książce.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł:
Sontag. Życie i twórczość
Tytuł oryginalny:
Sontag. Her life and work
Autor:

Moser Benjamin

Tłumaczenie:
Kurek Krzysztof
Wydawnictwo:

Agora

Język wydania:
polski
Język oryginału:
angielski
Liczba stron:
760
Numer wydania:
I
Data premiery:
2021-09-29
Forma:
książka
Wymiary produktu [mm]:
243 x 65 x 170
Indeks:
39395757

Pobierz, klikając w dowolną reklamę na stronie