Książki PDF za darmo

Dobre darmowe ebooki do pobrania Docer Doci Pdf – X

Skoro jest miłość – Ryś Grzegorz

Wczytaj się w swoisty hymn ku czci boskiej i ludzkiej miłości.

Skoro łączy nas miłość czy potrzebny nam sakrament małżeństwa? Co zrobić, kiedy nasze relacje zaczynają być dalekie od ideału i wydaje się, że uczucie po prostu się kończy? Jak zapraszać do życia Boga, by nie stał się On przeszkodą w drodze do budowania małżeńskiej jedności? Czy zawsze warto przebaczać?

Bóg stworzył człowieka, Trójca – parę. Stwórca jest przepełniony zachwytem nad ludzką miłością, gdyż widzi w niej własne odbicie. Przykłada wielką miarę do budowania relacji między mężczyzną a kobietą i z ich miłością wiąże wielkie obietnice. Od tej prawdy wychodzi abp Grzegorz Ryś w swoich rozważaniach. Bardzo często spotyka się z małżeństwami, a z wieloma z nich się przyjaźni. Wie, z jakimi problemami się borykają, czego oczekują od Kościoła i w jaki sposób szukają Boga. Ma świadomość, jak trudne pytania w sobie noszą.

"Nie ma napięcia między Bogiem a miłością między ludźmi. Nie ma tu żadnej sprzeczności. Nie dajcie sobie tego wmówić. To jest jakaś bzdura, gdy ktoś ustawia Boga po jednej stronie, a po drugiej miłość między mężczyzną a kobietą. Nie ma sprzeczności, nawet jeśli ta miłość nie jest idealna."
abp Grzegorz Ryś

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł:
Skoro jest miłość
Podtytuł:
O rodzinie, szczęściu i nie tylko
Autor:

Ryś Grzegorz

Wydawnictwo:

Wydawnictwo WAM

Język wydania:
polski
Język oryginału:
polski
Liczba stron:
200
Numer wydania:
I
Data premiery:
2021-05-26
Rok wydania:
2021
Forma:
książka
Wymiary produktu [mm]:
20 x 209 x 152
Indeks:
37938864

Pobierz, klikając w dowolną reklamę na stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *