Książki PDF za darmo

Dobre darmowe ebooki do pobrania Docer Doci Pdf – X

Przez drogi i bezdroża. Podróż po nowych Chinach – Hessler Peter

Latem 2001 roku Peter Hessler, wieloletni korespondent "New Yorkera", nie bez trudu zdobył chińskie prawo jazdy, a następnie ruszył w podróż przez Kraj Środka, by obserwować zmiany, jakie zaszły w Chinach dzięki rozwijającemu się przemysłowi motoryzacyjnemu i szeroko zakrojonej akcji budowy dróg. Na jego oczach niemal zupełnie wyludniona wioska niedaleko Pekinu przekształciła się w ciągu kilku lat w prosperujące centrum turystyczne. Był też świadkiem zakładania specjalnych stref ekonomicznych, w których bez przeszkód rozwija się prywatny przemysł. Wszędzie, gdzie dotrą państwowe autostrady, jak grzyby po deszczu wyrastają fabryki guzików, butów czy usztywniaczy do biustonoszy.

Jednak podróże Hesslera to nie tylko opis zmieniającego się krajobrazu Chin, ale także opowieść o ludziach poznanych w drodze: o autostopowiczkach jadących do rodziców, którzy zostali na wsi, o starcach, którzy jako jedyni nie wyjechali z opuszczonych osad, o początkujących biznesmenach marzących o rozkręceniu własnego interesu i robotnikach migrujących w poszukiwaniu lepszych warunków życia.

Peter Hessler z niezwykłą zręcznością opisuje zmieniający się krajobraz rolniczego państwa, które niegdyś skryło się przed obcymi za Wielkim Murem, a teraz buduje fabryki i drogi, by ściągnąć ich do siebie.

Książka otrzymała nominację do BBC Samuel Johnson Prize for Non-Fiction 2011.
 

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł:
Przez drogi i bezdroża. Podróż po nowych Chinach
Seria:

Reportaż

Autor:

Hessler Peter

Tłumaczenie:
Jedliński Jakub
Wydawnictwo:

Wydawnictwo Czarne

Język wydania:
polski
Język oryginału:
angielski
Liczba stron:
504
Numer wydania:
II
Data premiery:
2021-03-03
Forma:
książka
Wymiary produktu [mm]:
304 x 40 x 313
Indeks:
37427009

Pobierz, klikając w dowolną reklamę na stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *