Książki PDF za darmo

Dobre darmowe ebooki do pobrania Docer Doci Pdf – X

O chłopcu, który poszedł za tatą do Auschwitz. Prawdziwa historia – Dronfield Jeremy

O chłopcu, który poszedł za tatą do Auschwitz. Prawdziwa historia

Poszukujesz książki, która skłoni do refleksji nad siłą miłości ojca i syna? Jeśli tak, to powieść „O chłopcu, który poszedł za tatą do Auschwitz. Prawdziwa historia” jest dla Ciebie dobrą propozycją. Jeremy Dronfield opisał w niej niezwykle wzruszającą relację między ojcem a synem, która przetrwała mimo trudnych warunków obozowych.

Faktyczna historia

W książce „O chłopcu, który poszedł za tatą do Auschwitz” najbardziej porusza to, że opisane w niej wydarzenia są oparte na faktach. Podstawą do stworzenia powieści dla Jeremy`iego Dronfielda był prywatny dziennik Gustawa Kleinmanna, Żyda polskiego pochodzenia, z zawodu tapicera, mieszkającego w Wiedniu. To opowieść o miłości, piekle obozowej rzeczywistości, ale i o harcie ducha, odwadze i niezwykłej sile. Miejscami jest ona wstrząsająca, do głębi smutna, ale też ogromnie ważna, budząca wiarę w człowieka.

Czego możesz się spodziewać?

Książka „O chłopcu, który poszedł za tatą do Auschwitz. Prawdziwa historia” wywrze na Tobie ogromne wrażenie. To opowieść mrożąca krew w żyłach, która dostarczy Ci wzruszeń i nie raz Cię zaskoczy. Opowiada ona o tym, że w momencie gdy Rzesza Niemiecka za sprawą Anschluss dokonała aneksji Austrii, miejscowi Żydzi znaleźli się w tragicznym położeniu. Wielu z nich zostało zesłanych do obozów pracy.

Gustaw Kleinmann wraz z synem Fritzem trafił do obozu w Buchenwaldzie, gdzie musiał znosić głód, ciężką pracę i najgorsze okrucieństwa. Ojciec i syn wspierali się nawzajem. Kiedy Gustaw Kleinmann trafił na listę do obozu zagłady Auschwitz, jego syn wiedział, że oznacza to dla niego jedno – śmierć. Podjął więc heroiczną decyzję i zgłosił się na ochotnika, by wraz z ojcem zostać przeniesionym do Auschwitz.

Dowiedz się, jak potoczyły się ich losy. Oboje zginęli czy przetrwali to piekło?

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł:
O chłopcu, który poszedł za tatą do Auschwitz. Prawdziwa historia
Autor:

Dronfield Jeremy

Tłumaczenie:
Gralak Anna
Wydawnictwo:

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Język wydania:
polski
Język oryginału:
angielski
Liczba stron:
432
Numer wydania:
I
Data premiery:
2019-12-11
Rok wydania:
2019
Forma:
książka
Wymiary produktu [mm]:
207 x 155 x 45
Indeks:
34066331

Pobierz, klikając w dowolną reklamę na stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *