PDF 24 Książki

Docer Doci Pdf – X

Niezwykła historia Marvel Comics – Howe Sean

Niepolakierowane, niedosładzane, nieautoryzowane, zakulisowe rozliczenie jednej z dominujących sił popkulturowych we współczesnej Ameryce.

Operująca w maleńkim biurze przy Madison Avenue firma Marvel Comics na początku lat sześćdziesiątych przedstawiła światu szereg postaci w jaskrawych kostiumach.

Prace wydawnictwa wyróżniały się inteligentnym dowcipem i bezlitośnie obnażały zwyczajne ludzkie wady. Spider-Man, Fantastyczna Czwórka, Kapitan Ameryka, Hulk, Iron Man, Thor, X-Men i Daredevil szybko zdobyli serca nastoletnich czytelników i rozpalili wyobraźnię artystów, intelektualistów i kulturowych buntowników.

Epickie Uniwersum Marvela stało się najbardziej wyszukanym z fikcyjnych światów i zyskało rangę współczesnej amerykańskiej mitologii.
Droga Marvela na szczyt była niezwykle wyboista. Firma startowała ze straconej pozycji. Dzisiaj ma status niepokonanej korporacyjnej bestii. Przetrwała machinacje Wall Street, porażki Hollywood i upadek rynku komiksowego. Postaci ze świata Marvela przechodziły przez ręce kolejnych pokoleń genialnych redaktorów, rysowników i scenarzystów.

Ludzie, którym powierzono opiekę nad tradycją – zubożałe cudowne dzieci, czarujący pacyfiści i najemni karierowicze – zmuszeni byli zmagać się z komercjalizacją, kapryśnymi czytelnikami oraz biurową codziennością.
Sean Howe podpatruje nietypowe osobowości zza kulis. Stan Lee, Frank Miller, Todd McFarlane, Jim Shooter i Jack Kirby to twórcy, których sylwetki autor przybliża w tym niesamowitym kompendium wiedzy o wydawnictwie Marvel.

Oparta na ponad stu oryginalnych wywiadach "Niezwykła historia Marvel Comics" to opowieść o urodzajnej wyobraźni, przyjaźni na śmierć i życie, pełnych dynamicznej akcji walkach na pięści, nawróconych grzesznikach, nieprawdopodobnych sojuszach i niespodziewanych zdradach. Sean Howe przedstawia jeden z najbardziej niezwykłych i uwielbianych popkulturowych symboli w historii Ameryki.

"Fascynująca historia jednego z największych zjawisk w popkulturze XX wieku, zdradzająca kulisy pracy wielkich twórców komiksu i pełna mało znanych faktów. Dlaczego autor »Ojca chrzestnego« zadedykował jedną ze swoich powieści Stanowi Lee?"
Szymon Holcman

"Opus magnum Seana Howe’a czyta się niczym zbiór współczesnych popkulturowych mitów ze Stanem Lee w roli demiurga, któremu co i rusz wymykają się z rąk ulepieni przez niego herosi. Tytuł nie kłamie – historia Marvel Comics jest naprawdę niezwykła."
Bartosz Czartoryski

Marvel Comics

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł:
Niezwykła historia Marvel Comics
Tytuł oryginalny:
Marvel Comics: The Untold Story
Autor:

Howe Sean

Tłumaczenie:
Czartoryski Bartosz
Wydawnictwo:

Wydawnictwo SQN

Język wydania:
polski
Język oryginału:
angielski
Liczba stron:
512
Numer wydania:
I
Data premiery:
2013-11-06
Rok wydania:
2013
Forma:
książka
Wymiary produktu [mm]:
215 x 50 x 140
Indeks:
13858018

Pobierz, wysyłając SMS o treści FOR.PDF pod numer 92505

Wpisz otrzymany kod :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *