Książki PDF za darmo

Darmowe ebooki do pobrania Docer Doci Pdf - X

Niech żyje tata Alberta! – Bergstrom Gunilla

Do urodzin taty został tylko jeden dzień.
Albert ma zmartwienie.
Chciałby dać tacie jakiś ładny prezent,
ale nie wie, co by to mogło być.

Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje – radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.

Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w przeszło dziewięciomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce.

W 2012 roku, w czterdziestą rocznicę ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Åberg, Gunilla Bergström uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis quorum za „nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy”.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł:
Niech żyje tata Alberta!
Seria:

Albert Albertson

Autor:

Bergstrom Gunilla

Tłumaczenie:
Skalska Katarzyna
Wydawnictwo:

Wydawnictwo Zakamarki

Język wydania:
polski
Język oryginału:
szwedzki
Liczba stron:
32
Numer wydania:
I
Data premiery:
2021-08-27
Rok wydania:
2021
Forma:
książka
Wymiary produktu [mm]:
15 x 170 x 240
Indeks:
39924537

Pobierz, klikając w dowolną reklamę na stronie