PDF 24 Książki

Docer Doci Pdf – X

Marek Kamiński. Jak zdobyć bieguny Ziemi… w rok – Loth-Ignaciuk Agata

Marek Kamiński jest pierwszym polarnikiem na świecie, który zdobył oba bieguny Ziemi w ciągu jednego roku. 23 maja 1995 roku Kamiński wraz z Wojciechem Moskalem dotarli na północny kraniec Ziemi. Siedem miesięcy później, 26 grudnia, po przeciwległej stronie globu stanął sam Kamiński. O tym niezwykłym osiągnięciu polskiego polarnika opowiada książka graficzna „Marek Kamiński. Jak zdobyć bieguny Ziemi… w rok”. 

Czytelnik dowie się z niej, co łączy i co różni obie wyprawy. Czy łatwiej jest przejść na nartach Ocean Arktyczny, czy najzimniejszy kontynent świata? Dlaczego przed wyprawą warto trenować pływanie w nartach i kurtce, spać w ogródku w namiocie i biegać po lesie, ciągając za sobą opony? Co spakować na sanie, a z czego zrezygnować? Jak przechodzić szczeliny, wspinać na torosy i skakać z kry na krę? Jak odróżnić biegun magnetyczny od geograficznego i nie zgubić się w gęstej mgle?

Książka pokazuje życie w ekstremalnych i mało znanych rejonach Arktyki i Antarktydy. Zachęca młodych czytelników nie tylko do odkrywania świata, ale też do wytrwałości w dążeniu do realizacji marzeń.

Publikacja powstała we współpracy z Markiem Kamińskim i jest kontynuacją projektu wydawniczego o najsłynniejszych polskich podróżnikach i odkrywcach. Pierwszą książką z tego cyklu był tom „Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem”, opowiadający o kajakowych wyprawach Aleksandra Doby przez Atlantyk.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł:
Marek Kamiński. Jak zdobyć bieguny Ziemi… w rok
Seria:

Niezwykłe wyprawy i wyczyny

Autor:

Loth-Ignaciuk Agata

,

Ignaciuk Bartłomiej

Wydawnictwo:

DrugaNoga

Język wydania:
polski
Język oryginału:
polski
Liczba stron:
88
Numer wydania:
I
Data premiery:
2020-10-07
Forma:
książka
Indeks:
36500307

Pobierz, wysyłając SMS o treści FOR.PDF pod numer 92505

Wpisz otrzymany kod :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *