Książki PDF za darmo

Dobre darmowe ebooki do pobrania Docer Doci Pdf – X

Lew w salonie – Tucker Abigail

Przetłumaczony na 13 języków bestseller New York Timesa, który zdobył także tytuł Najlepszej książki naukowej przyznawany przez Library Journal i Forbesa. 

Koty rządzą w ciemnych zaułkach, na bezludnych antarktycznych wyspach i w naszych sypialniach. Najwyraźniej przejęły też internet: wiralowe kocie filmiki z łatwością osiągają ponad 10 milionów wyświetleń. Ale jak udało im się zdobyć władzę nad światem? W przeciwieństwie do psów, człowiek nie ma z nich żadnego praktycznego pożytku. Jak łowcy gryzoni są tak naprawdę żałośnie nieudolne, a ponadto stanowią zagrożenie dla wielu ekosystemów. Ale i tak je kochamy. 
Aby lepiej zrozumieć tych puszystych obcych w naszych szeregach, Abby Tucker wyrusza na spotkanie 
z hodowcami, aktywistami i naukowcami, którzy poświęcili im swoje życie. Odwiedza laboratoria, w których bada się kocie kości wydobyte z pierwszych ludzkich osad, przemierza odludne zakątki Florydy 
w poszukiwaniu kotów swobodnie buszujących w dziczy i spędza trochę czasu z Lil Bub, jedną z największych kocich celebrytek.
Świeże spojrzenie na podobne Sfinksowi stworzenie, które nic sobie nie robi z przyjętych reguł udomowienia. Abigail Tucker przeprowadza dowcipne, błyskotliwe i wnikliwe badanie istoty kociego geniuszu. Naprawdę wspaniała książka – lektura obowiązkowa dla każdego, kto trzyma lwa w swoim salonie. – Dr. Brian Hare, autor bestsellerowego Psiego geniuszu

Abigail Tucker – dziennikarka pracująca dla czasopisma Smithsonian – jej prace znalazły się w Best American Science and Nature Writing, publikowanych corocznie antologiach najlepszych artykułów popularnonaukowych w Stanach Zjednoczonych. 

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł:
Lew w salonie
Autor:

Tucker Abigail

Tłumaczenie:
Lamża Zuzanna
Wydawnictwo:

Copernicus Center Press

Język wydania:
polski
Język oryginału:
angielski
Liczba stron:
270
Numer wydania:
I
Data premiery:
2021-04-14
Forma:
książka
Wymiary produktu [mm]:
222 x 32 x 150
Indeks:
37247843

Pobierz, klikając w dowolną reklamę na stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *