Książki PDF za darmo

Dobre darmowe ebooki do pobrania Docer Doci Pdf – X

Koroniarze – Mateusz Michałek

Korona Kielce przez długi czas rywalizowała na niższych szczeblach rozgrywkowych, kolejne awanse do drugiej ligi przeplatały się z powrotami do trzeciej. W klubie często brakowało pieniędzy. Marian Puchalski, Jan Majdzik, Jan Czarnecki, Andrzej Jung, Henryk Kiszkis, Sławomir Wojtasiński, Tomasz Tokarczyk, Marek Parzyszek czy Paweł Kozak to lokalni bohaterowie dawnych lat i legendy klubu. Zespoły trenerów Gozdura, Hermanowicza, Palika i Gąsiora są wspominane przez kielczan do dzisiaj.

Wraz z przyjściem do klubu Kolportera i wywalczonym za kadencji trenera Wieczorka awansem do Ekstraklasy zaczęli pojawiać się w nim zawodnicy z zewnątrz, znani dzisiaj szerszej publiczności. Paweł Golański, Hermes, Hernani, Edi Andradina, Nikola Mijailović, Aleksandar Vuković to postacie, które trwale wpisały się w historię całej Ekstraklasy. Korona może nigdy nie święciła wielkich triumfów na najwyższym szczeblu, ale często potrafiła się czymś wyróżnić. Tak było za czasów ekipy Wieczorka i Grzegorza Piechny, ale i kilka lat później, gdy pojawiła się „banda świrów”.

Będzie o najważniejszych i niezapomnianych spotkaniach, ale „Koroniarze” nie są monografią traktującą wyłącznie o nich. To historia oparta na anegdotach i opowieściach piłkarzy, szkoleniowców czy ludzi ze sztabu. Czesław Palik i jego utracona na treningu część palca, karty zawodników zastawione w lombardzie, uśmiercony przez media Kozak, przygody z sędziami, afera korupcyjna oczami piłkarzy, szalony Mijailović i jego wpływ na zespół, Edi kierujący koroniarskim autobusem w Stanach Zjednoczonych, legendarny front kick Hernaniego sprzedany w szatni, niepowtarzalna historia Piechny i smutna Rutki… W „Koroniarzach”, jak w życiu, zabawne opowieści przenikają się z tymi o wiele mniej wesołymi. Jeśli lubicie otoczkę polskiej piłki, z pewnością znajdziecie tu coś dla siebie.

Pobierz, klikając w dowolną reklamę na stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *