Książki PDF za darmo

Dobre darmowe ebooki do pobrania Docer Doci Pdf – X

Kłopoty rodu Pożyczalskich. Pożyczalscy. Tom 1 – Norton Mary

Klasyka światowej literatury dziecięcej: zabawna opowieść o perypetiach rodziny Pożyczalskich – maleńkich istot, które próbują wygodnie żyć w mieszkanku pod podłogą swoich ludzkich sąsiadów.

Poznajcie Pożyczalskich: Strączka, Dominikę i ich córkę Ariettę. Mają po kilkanaście centymetrów wzrostu i mieszkają pod podłogą starego domu. Wszystko, czego im trzeba, „pożyczają” z mieszkania olbrzymów znad sufitu. Ale pod żadnym pozorem nie mogą być przez nich widziani – by przetrwać, muszą ukrywać swoje istnienie. Wszystko idzie dobrze do momentu, gdy Strączek zostaje dostrzeżony przez Chłopca. Czy Pożyczalscy będą musieli uciekać?
 
„Kłopoty rodu Pożyczalskich” to powieść zaliczana do złotej klasyki światowej literatury dziecięcej. W 1952 roku została nagrodzona najważniejszym brytyjskim wyróżnieniem w dziedzinie książek dla dzieci – The Carnegie Medal. Pół wieku później uznano ją za jeden z dziesięciu najlepszych tytułów w siedemdziesięcioletniej historii tej nagrody. Zapoczątkowała pięciotomowy cykl o losach rodziny Pożyczalskich, który podbił serca i poruszył wyobraźnię czytelników na całym świecie.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł:
Kłopoty rodu Pożyczalskich. Pożyczalscy. Tom 1
Seria:

Pożyczalscy

Autor:

Norton Mary

Tłumaczenie:
Wisłowska Maria
Wydawnictwo:

Wydawnictwo Dwie Siostry

Język wydania:
polski
Język oryginału:
angielski
Liczba stron:
256
Numer wydania:
II
Data premiery:
2012-12-06
Rok wydania:
2015
Forma:
książka
Wymiary produktu [mm]:
196 x 30 x 163
Indeks:
12300815

Pobierz, klikając w dowolną reklamę na stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *