Książki PDF za darmo

Dobre darmowe ebooki do pobrania Docer Doci Pdf – X

Klerycy. O życiu w polskich seminariach – Sepioło Mariusz

Cała prawda o życiu w polskim seminarium.

Dla części kleryków pójście do seminarium było najlepszą decyzją w życiu, dla innych – początkiem dramatu. Są tacy, którzy uznają sens narzuconych zasad, i tacy, którzy nie wytrzymują izolacji i kontroli przełożonych. Dla jednych celibat to wartość, dla drugich – źródło hipokryzji w Kościele.

Autor bestsellerowych reportaży, który od dekady pisze o różnych obliczach polskiego Kościoła, wszedł do środowiska polskich kleryków. Odbywa przełomowe rozmowy z byłymi, obecnymi i przyszłymi księżmi. Jego rozmówcy mówią całą prawdę o codzienności za murami seminariów, choć niełatwo im było opowiadać o sprawach intymnych i bolesnych. Nie unikają tematów trudnych, jak: molestowanie, polityka, homoseksualizm, skandale obyczajowe.

Czy warto poświęcić miłość? Czy kleryk rezygnuje ze wszystkich przyjemności? Jak przyszli księża radzą sobie z mrocznymi stronami Kościoła? Czy to właśnie w seminariach rodzą się patologie związane z tą instytucją? Kto odpowiada za spadek powołań i liczne odejścia z kapłaństwa? Czego tak naprawdę uczą polskie seminaria? Czy dla niektórych są sposobem na zrobienie kariery? Jak wygląda świat, którego jesteśmy blisko, lecz kompletnie go nie znamy?

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł:
Klerycy. O życiu w polskich seminariach
Tytuł oryginalny:
Klerycy. O życiu w polskich seminariach
Autor:

Sepioło Mariusz

Wydawnictwo:

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Język wydania:
polski
Język oryginału:
polski
Liczba stron:
320
Numer wydania:
I
Data premiery:
2021-09-01
Rok wydania:
2021
Forma:
książka
Wymiary produktu [mm]:
195 x 25 x 140
Indeks:
35744252

Pobierz, klikając w dowolną reklamę na stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *