Książki PDF za darmo

Darmowe ebooki do pobrania Docer Doci Pdf - X

Jezu, ratuj! – Bątkiewicz-Brożek Joanna

Od kiedy lepiej poznaliśmy życie i cuda autora potężnej modlitwy „Jezu, Ty się tym zajmij!” zastawiamy się, w jaki sposób ten skromny i kruchy fizycznie kapłan znosił codzienne krzyże oraz liczne zniewagi i cierpienia. 

W najnowszej książce Joanna Bątkiewicz-Brożek, autorka bestsellerowej biografii ks. Dolindo, odnosząc się do modlitwy „Jezu, Ty się tym zajmij” zastanawia się, w jaki sposób mistyk z Neapolu za pomocą aktu zawierzenia pokonywał kolejne trudności w swoim życiu. Odwołując się do jego życia oraz licznych świadectw przypomina, że tylko przylgnięcie do Jezusa jest jedyną drogą ratunku podczas szalejących wokół burz. Jak więc tego dokonać? Jak modlić się, by doświadczyć łask, którymi obdarzony został sam ks. Dolindo? 

Joanna Bątkiewicz-Brożek – ur. w 1976 r., żona Grzegorza, mama Basi, Eli i Wojtka. Ukończyła filologię romańską na Uniwersytecie Jagiellońskim, studia podyplomowe z teologii na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego oraz Studium postulatorskie przy Kongregacji ds. Świętych w Rzymie; współpracuje z waty- kańskim portalem „Vatican Insider”; autorka pierwszej biografii o. Dolindo, Jezu, Ty się tym zajmij! O. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda nagrodzonej Feniksem w 2018 r. Od kilku lat bada życie Sługi Bożego z Neapolu; z misjonarzami św. Wincentego a Paulo współprowadzi też rekolekcje z duchowością o. Dolindo dla kapłanów oraz świeckich, wspólnot i parafii.

 

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł:
Jezu, ratuj!
Autor:

Bątkiewicz-Brożek Joanna

Wydawnictwo:

Wydawnictwo Esprit

Język wydania:
polski
Język oryginału:
polski
Liczba stron:
366
Numer wydania:
I
Data premiery:
2020-11-20
Forma:
książka
Indeks:
34942949

Pobierz, klikając w dowolną reklamę na stronie