Książki PDF za darmo

Dobre darmowe ebooki do pobrania Docer Doci Pdf – X

Gibraltar. Tajemnica Sikorskiego – Baliszewski Dariusz

W roku poprzedzającym 75. rocznicę śmierci generała Sikorskiego warto powrócić do pytania, czy był to wypadek lotniczy, czy też perfekcyjny zamach. Dariusz Baliszewski, znany historyk, od wielu lat prowadzi badania zmierzające do rozwiązania tej zagadki. Czy autorowi się udało – niech przekona się czytelnik.

Od wydawcy:

Na tę niezwykłą książkę Dariusza Baliszewskiego wielu czytelników oczekuje od lat. Rzuca ona nowe światło na tajemniczą śmierć gen. Władysława Sikorskiego, pełną niedomówień, dezinformacji, a także spekulacji.

Po latach śledztwa, dochodzeń i badań przyczyn katastrofy gibraltarskiej, w której 4 lipca 1943 r. śmierć ponieśli m.in. Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych, jego szef Sztabu oraz szef Oddziału Operacyjnego – Polacy wciąż sądzą, iż zostali oszukani i że nie było żadnej katastrofy. Podejrzewają, że ktoś zabił Sikorskiego, lecz nie mają pojęcia kto i w jaki sposób. W wyjaśnieniu tej sprawy nie pomogli nam Brytyjczycy, którzy nigdy nie udzielili wiarygodnych odpowiedzi na pytania dotyczące tej tragedii. Do dzisiaj też – mimo upływu tylu lat – nie udostępnili dokumentów związanych z tą katastrofą, zasłaniając się względami tajemnicy wojskowej.

Niezrozumiała postawa Anglików skłoniła autora do podjęcia badań i próby udzielenia odpowiedzi, czy bł to wypadek, czy perfekcyjnie zaplanowany i sprawnie przeprowadzony zamach. Przez kilkanaście lat prowadził prywatne śledztwo, docierał do świadków tamtych wydarzeń i bliskich współpracowników wodza, gromadził dokumenty, nagrywał i spisywał relacje o przedmiocie sprawy. Na podstawie zebranych przez niego materiałów w roku 2008/2009 powstał film fabularny oraz znakomity czteroodcinkowy serial tradycyjny.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł:
Gibraltar. Tajemnica Sikorskiego
Autor:

Baliszewski Dariusz

Wydawnictwo:

Oficyna Wydawnicza RYTM

Język wydania:
polski
Język oryginału:
polski
Liczba stron:
248
Numer wydania:
I
Data premiery:
2017-06-12
Rok wydania:
2017
Forma:
książka
Wymiary produktu [mm]:
204 x 147 x 25
Okres historyczny:
Polska i Polacy podczas II wojny
Indeks:
21464997

Pobierz, klikając w dowolną reklamę na stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *