Książki PDF za darmo

Dobre darmowe ebooki do pobrania Docer Doci Pdf – X

Fundacja – Asimov Isaac

Isaac Asimov (1920–1992) to bodaj najwybitniejszy, najpłodniejszy i najpoczytniejszy autor science fiction wszech czasów, siedmiokrotny zdobywca prestiżowej nagrody Hugo. Zasłynął głównie epokowym cyklem „Fundacja”, sagą o Imperium Galaktycznym, które –  choć wydaje się wieczne – chyli się ku upadkowi.

Dom Wydawniczy REBIS wydał cykl „Fundacja” oraz cykl „Roboty”. Na podstawie "Fundacji" powstał wysokobudżetowy serial Apple TV+.

Po procesie Seldona i wydaleniu Encyklopedystów z Trantora ostoją ludzkiej wiedzy jest Fundacja. Na Peryferiach, podobnie jak w rozpadającym się Imperium, wrze. Dla osamotnionego, pozbawionego bogactw naturalnych Terminusa, siedziby Fundacji, ratunkiem okazują się ludzka mądrość, inteligencja i przedsiębiorczość, nie zaś skarbnica wiedzy – monumentalna Encyklopedia Galaktyczna. W obliczu zagrożenia ze strony Czterech Królestw do władzy dochodzą, po walce z opozycją, wybitne osobowości i godni następcy Hariego Seldona: Salvor Hardin i Hober Mallow. Terminus, świadomy swych niedostatków, ale i mocnych stron, rozpoczyna bój o przetrwanie, a następnie ekspansję…

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł:
Fundacja
Seria:

Fundacja

Autor:

Asimov Isaac

Tłumaczenie:
Jankowski Andrzej
Wydawnictwo:

Dom Wydawniczy Rebis

Język wydania:
polski
Język oryginału:
angielski
Liczba stron:
204
Numer wydania:
IV
Data premiery:
2021-09-07
Rok wydania:
2021
Forma:
książka
Wymiary produktu [mm]:
205 x 20 x 120
Indeks:
39643964

Pobierz, klikając w dowolną reklamę na stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *