PDF 24 Książki

Docer Doci Pdf – X

Ciało pamięta. Tom 2. Rewolucja w terapii traumy – Rothschild Babette

Kontynuacja bestsellerowej książki Ciało pamięta Bolesne doświadczenia odciskają piętno nie tylko na psychice, ale również pozostawiają ślad w ciele: powracające koszmary, flashbacki, blokady mięśniowe czy zachowania dysocjacyjne to znamiona przebytej traumy. Babette Rotschild uczy, jak dzięki terapii oraz pracy z ciałem, odzyskać poczucie bezpieczeństwa i kontroli. Stawiając na pierwszym miejscu dobro klienta, prezentuje nowe, rozbudowane strategie i zasady bezpiecznego wychodzenia z traumy, dostosowane do indywidualnych potrzeb. Są one przydane w pracy zarówno z osobami wykazującymi gotowość do zmierzenia się ze swoją przeszłością jak z tymi, które wolą do niej nie wracać.

Autorka na konkretnych przykładach pokazuje, jak wykorzystać wiedzę o funkcjonowaniu autonomicznego układu nerwowego i jego reakcji na stres w leczeniu traumy, w jaki sposób regulować stabilność klienta w trakcie sesji oraz jak umiejętnie wykorzystywać pozytywne wspomnienia i markery somatyczne, by przywrócić mu poczucie bezpieczeństwa w życiu codziennym i podczas terapii. Innowacyjny pomysł włączenia do terapii traumy elementów medytacji relaksacyjnej, praktyki uważności czy jogi pomaga skoncentrować się na teraźniejszości i zaakceptować przeszłe traumatyczne doświadczenia. Babette Rothschild odwołując się do swoich doświadczeń, zarówno sukcesów jak i popełnionych błędów, daje wskazówki umożliwiające zwiększenie efektywności terapii.

Niniejsza publikacja to lektura dla terapeutów pracujących z osobami po przebytej traumie.

Dzięki tej ksiażce:

 • Dowiesz się, jak stabilizować nowego klienta, który ulega dysocjacji na skutek uporczywych flashbaków wywołanych traumą
 • Zrozumiesz funkcjonowanie autonomicznego układu nerwowego
 • Nauczysz się identyfikować i wykorzystywać ukryte zasoby somatyczne
 • Poznasz sposoby wykorzystania dobrych wspomnień i markerów somatycznych w terapii

"Tom 2 publikacji Ciało pamięta poszerza zakres możliwości dostępnych terapeutom traumy oraz skłania ich do tego, by w objawach klinicznych dostrzegali zasoby. Autorka przystępnie wyjaśnia, jak terapeuci mogą wykorzystać zasoby straumatyzowanych osób oraz świadomość stanu fizjologicznego klienta w celu zaplanowania jego podróży ku zdrowiu".
Stephen W. Porges, autor książki "Teoria poliwagalna"

Przewodnik TOM ZAWIERA: CZĘŚĆ I. TEORIA I ZASADY

 • Rewolucja w terapii osób po urazie psychicznym
 • Precyzja regulacji autonomicznego układu nerwowego
 • Bezpieczeństwo wymaga wszystkich zmysłów. Stabilizacja sensoryczna
 • Ożywianie zapomnianej sztuki

Planowanie terapii traumy CZĘŚĆ II. PRAKTYKA. ZASTOSOWANIE TEORII

 • Proste zasoby regulują, a nawet leczą traumę
 • Moc dobrych wspomnień. Skuteczne antidotum na traumatyczne wspomnienie
 • Wyznaczanie tempa, dozowanie i organizacja

Adaptacja technik uważności, MBSR i jogi do potrzeb osób z PTSD Babette Rothschild, MSW, od kilkudziesięciu lat pracuje jako klinicystka. Jest autorką i redaktorką cenionych książek na temat leczenia następstw traumy i pokrewnych zagadnień, w tym bestsellerowej pozycji Ciało pamięta.

Psychofizjologia traumy i terapia osób po urazie psychicznym (WUJ, 2014). Po kilkuletnim pobycie w Danii, gdzie studiowała i pracowała, wróciła do rodzinnego Los Angeles. Obecnie pisze, prowadzi superwizje i naucza, realizując jednocześnie wymagający harmonogram międzynarodowych wykładów, szkoleń i konsultacji.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł:
Ciało pamięta. Tom 2. Rewolucja w terapii traumy
Autor:

Rothschild Babette

Tłumaczenie:
Owsiak Anna
Wydawnictwo:

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

Język wydania:
polski
Język oryginału:
angielski
Liczba stron:
248
Numer wydania:
I
Data premiery:
2021-02-25
Rok wydania:
2021
Forma:
książka
Wymiary produktu [mm]:
20 x 231 x 158
Indeks:
38039621

Pobierz, wysyłając SMS o treści FOR.PDF pod numer 92505

Wpisz otrzymany kod :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *