PDF 24 Książki PDF do pobrania. PDF do pobrania.

Baza informacji o książkach: 84,200 pozycji. Pobierz pliki PDF itp. Dostępność dla pasjonatów literatury i badaczy. Unikalna kolekcja.

A bodaj Ci nóżka spuchła, czyli co śmieszyło i śmieszy – Bralczyk Jerzy

Rozmowa rzeka znanej i lubianej pary Jerzy Bralczyk – Michał Ogórek. Z czego śmieją się Polacy, a co było zabawne dla starożytnych Greków? Autorzy przekomarzają się i dyskutują o humorze specyficznie narodowym, regionalnym, charakterystycznym dla profesorów, aktorów, a nawet dla Pana Boga. Skaczą z epoki do epoki, od polityki do piosenki, od kabaretu do komedii – i z powrotem, cały czas w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, co nam daje humor, jakie potrzeby zaspokaja.

Bralczyk i Ogórek przedzierają się przez gałęzie humoru szczególnie wybujałe w Polsce, ale też wracają do własnych młodych lat i dzieciństwa, by cytować rozmaite wierszyki, również te edukujące przez makabrę, i wspominać, co śmieszyło kiedyś, a dzisiaj już nie przejdzie. Wszystko to jest okraszone niezwykłą znajomością literatury, filmu i kabaretu, nie tylko zresztą krajowej produkcji. Wyborna lektura.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł:
A bodaj Ci nóżka spuchła, czyli co śmieszyło i śmieszy
Tytuł oryginalny:
A bodaj Ci nóżka spuchła, czyli co śmieszyło i śmieszy
Autor:

Bralczyk Jerzy

,

Ogórek Michał

Wydawnictwo:

Agora

Język wydania:
polski
Język oryginału:
polski
Liczba stron:
232
Numer wydania:
I
Data premiery:
2021-10-13
Forma:
książka
Wymiary produktu [mm]:
220 x 30 x 130
Indeks:
37929671

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *