PDF 24 Książki PDF do pobrania. PDF do pobrania.

Baza informacji o książkach: 84,200 pozycji. Pobierz pliki PDF itp. Dostępność dla pasjonatów literatury i badaczy. Unikalna kolekcja.

Upadek Kartaginy. Historia wojen punickich – Goldsworthy Adrian

O upadku Kartaginy pisało wielu historyków starożytnego świata. Był to porywający epos, w którym główne role przypadły dwóm wielkim strategom, Hannibalowi i Scypionowi, lecz nie brakowało także barwnych postaci pierwszego i drugiego planu: zdradzieckich wodzów plemiennych, pięknych księżniczek, politycznych intrygantów i twardych zawodowych wojowników. Już wtedy zdawano sobie sprawę, że ów konflikt, największy – tak pod względem zaangażowanych weń sił, jak i liczby ofiar – i najbardziej zacięty w starożytności, był punktem zwrotnym w dziejach, który stworzył podwaliny rzymskiej dominacji w ówczesnym znanym świecie.

Adrian Goldsworthy, brytyjski historyk i literat, wziął na siebie zadanie przybliżenia tej historii współczesnym czytelnikom. Upadek Kartaginy żywo i barwnie przedstawia trzy rundy sławnego pojedynku między Rzymem i jego wielkim afrykańskim rywalem o panowanie nad basenem śródziemnomorskim: od wczesnych konfrontacji na Sycylii przez legendarną karierę Hannibala aż po wielkie finałowe oblężenie zakończone zburzeniem Kartaginy i unicestwieniem jej ludu.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł:
Upadek Kartaginy. Historia wojen punickich
Autor:

Goldsworthy Adrian

Tłumaczenie:
Szczepański Janusz, Radomski Norbert
Wydawnictwo:

Dom Wydawniczy Rebis

Język wydania:
polski
Język oryginału:
angielski
Liczba stron:
480
Numer wydania:
I
Data premiery:
2021-09-14
Rok wydania:
2021
Forma:
książka
Wymiary produktu [mm]:
230 x 30 x 150
Okres historyczny:
starożytność (do 476 n.e.)
Indeks:
39570635

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *