Książki PDF za darmo

Darmowe ebooki do pobrania Docer Doci Pdf - X

Szklany Mag – Charlie N. Holmberg

Drugi tom serii pełnej magii – kontynuacja „Papierowego maga” Charlie Holmberg
„Nie trzeba być w posiadaniu mrocznej magii, aby robić mroczne rzeczy”.
Minęło zaledwie kilka miesięcy, od kiedy Ceony Twill zwróciła mistrzowi jego serce, przy okazji oddając mu swoje. Emery Thane zachowuje się jednak tak, jakby nic się nie stało, a uzyskanie przez dziewczynę tytułu Składacza, czyli papierowego maga, było najważniejszą rzeczą na świecie!
Chociaż Lira, niebezpieczna Wycinaczka władająca zakazaną magią krwi, została unieszkodliwiona, to na wolności wciąż grasują jej współmagowie. Grath Cobalt jest równie groźny i o wiele bardziej przebiegły. Na celowniku ma Ceony i jej mały sekret.
Kiedy rodzina i przyjaciele dziewczyny znajdują się w niebezpieczeństwie, młoda adeptka magii papieru nie może siedzieć bezczynnie i czekać, aż inni Magowie podejmą jakieś kroki. Wie, że Wycinacze nie mają serca i – bardziej niż chętnie – pozbywają go innych.
Przyszła pora na walkę i Ceony zrobi wszystko, aby ocalić tych, których kocha.

|

Marzenie, które chciała spełnić Ceony, już na zawsze miało pozostać w sferze marzeń. Został zniszczony w momencie, gdy dowiedziała się, że ma być Magiem Papieru. Jednak z czasem zaczęła go doceniać, ale czy to wystarczy by uwolnić całą jego potężną moc?
Trzeba przyznać, że "Szklany mag" jest krótszą historią od Tom 1 "Papierowego maga". Dla mnie jako osoby, która pokochała tą historię, to było zdecydowanie za mało! Ale za to autorka postanowiła postawić przed nami masę pytań, które nie rozwiązują się w tomie 2, co oznacza, że na pewno możemy spodziewać się tomu 3.
Z pewnością ta część pokaże Wam co kobieta potrafi zrobić dla miłości, dla siebie i magii. Tym razem Ceony musi zmierzyć się z czymś o wiele gorszym, gdyż musi odnaleźć w sobie siłę, która pozwoli jej przeciwstawić się temu, co wzbudza w niej największy niepokój.
Znajdziecie tu masę emocji, które wprost kipią z Ceony, w stronę Emery’ego, ale które tak bardzo obawia się wyznać. Brakowało mi jego udziału, który w Tomie 1 jest bardzo okrojony, a tu mamy go na szczęście więcej. Bardzo spodobało mi się, że autorka postawiła tutaj na akcję, i jej dynamikę, ale przez to nie mamy tu tyle magii. Właśnie to sprawiło, że moja ocena trochę się obniżyła, gdyż miałam nadzieję zobaczyć magię w pełnej krasie.
"Szklany mag" z pewnością i tak pobija swoją poprzedniczkę, gdyż zdecydowanie lepiej się bawiłam przy tej książce. A to co postanowiła zrobić autorka na końcu… To po prostu petarda! Takiego zakończenia nikt się na pewno nie będzie spodziewał. Ja byłam mile zaskoczona, i liczę, że w Tomie 3 autorka da nam poczuć trochę więcej magii.

Pobierz, klikając w dowolną reklamę na stronie