Książki PDF za darmo

Darmowe ebooki do pobrania Docer Doci Pdf - X

Polowanie na wiedźmy. Kronika kobiet niepodporządkowanych – Sollee Kristen

Polowanie na wiedźmy. Kronika kobiet niepodporządkowanych – Sollee Kristen | Książka w Sklepie EMPIK.COM

Wyrusz w podróż z przewodnikiem po historii polowań na czarownice w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Kristen Sollee opowiada, jak przez wieki nękano zielarki, akuszerki, szeptuchy, oskarżając je o czary, i jak po pokazowych procesach prowadzono je wprost na stosy.

Opisy torturowania wiedźm wymyślnymi narzędziami, takimi jak maski z krucyfiksem, dyby wstydu, koła do łamania kości, dziś przyprawiają o dreszcze. Jednak między XV a XVII wiekiem praktyki te były powszechne i często poddawano im kobiety, które nie chciały ulec męskiej dominacji. 

Autorka bada historię wiedźm, opisuje czarne msze odprawiane z użyciem krwi niewinnych, sabaty i praktyki czarownic, tłumaczy źródła mrocznych obrzędów.

To kronika prześladowań kobiet świadomych i niezależnych, na które za nieposłuszeństwo czekały gilotyna, stos lub kamień u szyi i głęboka woda.

W dobie dyskusji nad rolą kobiety, gdy do głosu dochodzą konserwatywni populiści, którzy chcą rozdawać karty, by zabrać kobietom to, o co walczyły przez lata, warto przypomnieć sobie, do czego prowadził strach przed siłą płynącą z wiedzy, kobiecą seksualnością i mocą siostrzanej solidarności.

Czas zacząć podróż do źródeł kobiecej siły.

"Kim były, dlaczego ginęły i ile im zawdzięczamy? Czarownice – kobiety takie jak TY. Czytaj zanim zapłonie stos! Warto!"
Paulina Młynarska

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Pobierz, klikając w dowolną reklamę na stronie