Książki PDF za darmo

Dobre darmowe ebooki do pobrania Docer Doci Pdf – X

Nowa Fantastyka 457 (10/2020) – Łukasz Czarnecki, Phenderson Djèlí Clark, Krzysz

OPISUJĘ RZECZY, KTÓRE JUŻ STRACIŁEM

Rozmowa z Jakubem Małeckim

Agnieszka Włoka: Jak identyfikujesz swoją twórczość? Na ile ważne jest dla ciebie przyporządkowanie twoich książek do poszczególnych gatunków?

Jakub Małecki: Wiesz, mam takie marzenie, żeby nie dało się ich przyporządkować, albo żeby przynajmniej było to trudne. Ja sam uwielbiam książki, które się wymykają z szufladek, pasują do wielu półek w księgarni jednocześnie, albo najlepiej nie pasują do żadnej. Ostatnio pomyślałem, że na przykład w empikach mógłby być taki regał z napisem „A te książki to już nie mamy pojęcia, gdzie położyć” i marzyłoby mi się, żeby tam stały właśnie te moje.

Łukasz Czarnecki

PRZEDSTAWIENIE MUSI TRWAĆ

Narodzony w epoce Edo teatr kabuki jest jedną z najciekawszych i najbardziej rozpoznawalnych japońskich tradycji kulturalnych. Wpisany w roku 2008 na listę UNESCO zachwyca kunsztem aktorów, barwnymi kostiumami i pomysłowymi efektami scenicznymi.

Witold Vargas

SŁOWIAŃSKI MATRIX – OBSADA

Pierwszoplanowych bohaterów słowiańskiego Matrixa opisałem w poprzednim artykule. Teraz pozostaje zaprosić na scenę resztę obsady. Te jakże ważne postacie, które zarówno w filmie, jak i w słowiańskich baśniach, tworzą niepowtarzalny koloryt, bez którego opowieści byłyby zupełnie inne. Zanurzymy się w tkankę tych niezwykłych historii i poszukajmy ingrediencji może mniej sztandarowych, ale jakże istotnych na liście płac.

Łukasz M. Wiśniewski

STAROŻYTNI OBCY

Wydawałoby się, że fakt obecności opowieści o kontaktach z Obcymi w kanonie literatury fantastycznonaukowej mógłby ułatwić fanom SF kontakty z osobami, traktującymi jako pewnik, że UFO to pojazdy pozaziemskie, a do tego przybywają one do nas od tysiącleci. Z zewnątrz zresztą chyba tak to wygląda, bo większość fantastów choć raz w życiu usłyszała: aha, czyli wierzysz w te zielone ludziki? Nic bardziej mylnego.

Ponadto w numerze m.in.:

– opowiadanie K. Matkowskiego i K. Rewiuka;

– scenariusz RPG do systemu “Ostrza w Mroku”;

– trzy strony przygód Lila i Puta;

– felietony, recenzje i inne stałe atrakcje.

Pobierz, klikając w dowolną reklamę na stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *