Książki PDF za darmo

Darmowe ebooki do pobrania Docer Doci Pdf - X

Dietetyka sportowa – Opracowanie zbiorowe

Dietetyka sportowa to obecnie jedna z najbardziej rozwijających się nauk żywieniowych. Skupia się na badaniu wpływu diety lub określonego sposobu żywienia na kondycję i wytrzymałość osób aktywnych fizycznie. Zajmuje się również opracowaniem i implementacją strategii żywieniowych mających na celu poprawę ogólnego stanu zdrowia, wydolności fizycznej i składu ciała.

W książce znajdują się wszystkie niezbędne informacje służące min. indywidualnemu dopasowaniu diety do planu treningowego (uwzględniając również okres startowy oraz często celowe wahania masy ciała), potrzeby wynikające z występowania problemów zdrowotnych (alergie pokarmowe, cukrzyca, zaburzenia odżywiania).

Nie zabrakło również wskazówek potrzebnych do planowania jadłospisu względem rodzaju uprawianej dyscypliny, odżywiania w czasie podróży, doboru suplementacji uwzględniającej jej skuteczność, legalność oraz bezpieczeństwo stosowania.

Publikacja jest niezbędnym źródłem wiedzy dla dietetyków sportowych, pomocą dydaktyczną dla studentów i nauczycieli akademickich na kierunkach dietetycznych, medycznych i wychowania fizycznego. Dla osób aktywnych fizycznie wyjaśni najważniejsze aspekty dietetyki sportowej i wskaże prawidłowe zasady sposobu odżywiania.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł:
Dietetyka sportowa
Autor:
Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo:

Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Język wydania:
polski
Język oryginału:
polski
Liczba stron:
1180
Numer wydania:
I
Data premiery:
2019-05-21
Rok wydania:
2019
Forma:
książka
Wymiary produktu [mm]:
50 x 241 x 168
Indeks:
32979534

Pobierz, klikając w dowolną reklamę na stronie