Książki PDF za darmo

Darmowe ebooki do pobrania Docer Doci Pdf - X

China and the Chinese in the modern world. An interdisciplinary study – Zuzanna Kopania, Igor S

Niniejsza monografia jest zbiorem rozdziałów poświęconych współczesnym Chinom i Chińczykom z perspektywy interdyscyplinarnej. Nie ma przyszłości bez przeszłości, a nowoczesne Chiny to kraj, który umiejętnie łączy nowe ze starym, co autorzy starają się przedstawić w tej publikacji.

Ujawnia takie kwestie, jak honoryfikatywność w chińskich dokumentach administracyjno-prawnych, porównanie chińskich i zachodnich tradycji prawnych w przeszłości i obecnie, współczesne polskie i chińskie perspektywy cywilnoprawne w zakresie zasady dobrej wiary i wreszcie działania rządu mające na celu zakończenie dyskryminacji ze względu na płeć w miejscu pracy, odkrycie korzeni rozwoju ruchu Hanfu, tworzenia się chińsko-polskich mostów kulturowych i wreszcie spojrzenie Chińczyków i Europejczyków na koncepcje mianzi i guanxi w XXI wieku.

Tak wytyczony interdyscyplinarny obszar badawczy pozwolił autorom na zróżnicowane przedstawienie współczesnych Chin i ich mieszkańców. Zakres tematyczny każdego rozdziału jest inspirującą refleksją na temat wyjątkowej różnorodności Chin.

Pobierz, klikając w dowolną reklamę na stronie