PDF 24 Książki PDF do pobrania. PDF do pobrania.

Baza informacji o książkach: 84,200 pozycji. Pobierz pliki PDF itp. Dostępność dla pasjonatów literatury i badaczy. Unikalna kolekcja.

Bursztyn i żyto. Bałtycka podróż kulinarna – Zak Zuza

W krajach bałtyckich spotykają się dwa światy – Bałtyk łączy Europę Wschodnią ze Skandynawią, co pociąga za sobą wpływy kulinarne i wymianę kulturową.

Główne zalety

  • Oryginalne przepisy oparte na doświadczeniach kulinarnych autorki i jej kontaktach osobistych
  • Apetyt na specjały kuchni regionalnej z niedawno spopularyzowanych miejsc turystycznych
  • Trzy bałtyckie stolice, Tallin (Estonia), Wilno (Litwa) i Ryga (Łotwa), wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i zyskujące na popularności kierunki podróży – tylko w 2018 roku Estonię odwiedziło ponad 2,1 mln turystów z zagranicy

„Bursztyn i żyto” przybliża nam interesują część Europy, oprowadza nas po jej stolicach, opowiada jej dzieje i odkrywa dynamiczny, nowy styl gotowania. Tamtejsza kuchnia, przedstawiona na tle bogatej historii i kultury krajów bałtyckich, jest bramą do lepszego zrozumienia tego regionu i mentalności jego mieszkańców. Przepisy – osadzone w bałtyckiej tradycji, a jednocześnie inspirowane współczesnymi trendami – są nowoczesne, niepowtarzalne i łatwe do odtworzenia w domu. Otwierają przed nami nowe kulinarne horyzonty. Między przepisy i opowieści o podróżach zostały wplecione urywki poezji, literatury, pieśni i przysłów, co sprawia, że ta książka to zarówno kulturowy punkt odniesienia dla podróżników, jak i wizytówka tętniącej życiem kuchni krajów bałtyckich.
Kategoria: kuchnia narodowa i regionalna

„Co za radość… wspaniała kuchnia bałtycka… Radość sprawi mi zarówno lektura tej cudownej książki, jak i gotowanie według niej”.
Olia Hercules

„Plastry miodu, kłosy żyta, ruta, tulipany i lilie. Ociężałe, łakome na miód niedźwiedzie. Żywica sosnowa – złocisty bursztyn, bałtycka piana powoli niknąca w bursztynowym piasku”.
„Biały całun”, Antanas Škema

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł:
Bursztyn i żyto. Bałtycka podróż kulinarna
Tytuł oryginalny:
Amber & Rye. A baltic food journey: Estonia, Latvia, Lithuania
Podtytuł:
Estonia, Łotwa, Litwa
Autor:

Zak Zuza

Wydawnictwo:

APN Promise

Język wydania:
polski
Język oryginału:
angielski
Liczba stron:
256
Numer wydania:
I
Data premiery:
2021-05-26
Rok wydania:
2021
Forma:
książka
Wymiary produktu [mm]:
27 x 259 x 198
Indeks:
38604836

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *