Książki PDF za darmo

Darmowe ebooki do pobrania Docer Doci Pdf - X

Berlin. Hipsterska stolica Europy – Hein Jakob

Mnóstwo dworców, co najmniej dwa śródmieścia, ale żadnego nowoczesnego lotniska – to możliwe tylko w Berlinie! Jakob Hein z sympatią i humorem opisuje miasto, które zmienia się jak żadne inne, i jego mieszkańców. Specjalnie dla nas degustuje latte macchiato w dzielnicy z rekordową liczbą wózków dziecięcych, staje w kolejce do budek z kebabem w Neukölln i odwiedza najmodniejsze kluby w mieście. Udowadnia, że Berlin, a nawet każdą jego dzielnicę, można rozpoznać po zapachu.

„Berlin. Hipsterska stolica Europy” to napisana niezwykle lekko „instrukcja użytkowania” stolicy Niemiec. Pokazuje nowoczesne miasto, ale nie bagatelizuje znaczenia jego przeszłości. W końcu okoliczności historyczne znacząco wpłynęły na rozwój Berlina, mentalność jego mieszkańców i różnice pomiędzy poszczególnymi dzielnicami.

Jakob Hein urodził się pod koniec 1971 roku w Lipsku, a od początku 1972 roku mieszka w Berlinie, gdzie studiował oraz gdzie pracuje jako lekarz i pisarz. Jego żona i dzieci urodziły się w Berlinie, autor ma zatem wszelkie podstawy do tego, aby czuć się prawdziwym berlińczykiem.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł:
Berlin. Hipsterska stolica Europy
Seria:

Mundus

Autor:

Hein Jakob

Tłumaczenie:
Markiewicz Kamil
Wydawnictwo:

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

Język wydania:
polski
Język oryginału:
niemiecki
Liczba stron:
208
Numer wydania:
I
Data premiery:
2016-05-20
Rok wydania:
2016
Forma:
książka
Wymiary produktu [mm]:
22 x 204 x 145
Indeks:
19241951

Pobierz, klikając w dowolną reklamę na stronie