PDF 24 Książki PDF do pobrania. PDF do pobrania.

Baza informacji o książkach: 84,200 pozycji. Pobierz pliki PDF itp. Dostępność dla pasjonatów literatury i badaczy. Unikalna kolekcja.

Anatomia hatha jogi – Coulter H. David

David Coulter łączy punkty widzenia oddanego jogina oraz byłego profesora anatomii i badacza na dwóch liczących się amerykańskich uczelniach medycznych. Wyznaczył on sobie ambitny cel połączenia współczesnego naukowego rozumienia anatomii i fizjologii ze starożytną praktyką hatha jogi. Rezultatem tego oczywistego dzieła miłości jest książka, która przedstawia hatha jogę za pomocą naukowego języka, jednocześnie honorując jej tradycje(…).
Pożyteczna zarówno jako podręcznik, jak tez publikacja Anathomia hatha jogi jest książką, którą wszyscy poważni nauczyciele i praktykujący zechcą mieć na swojej półce. Będzie również użyteczna dla sympatyzujących z jogą lekarzy – a jest nas coraz więcej – jak też dla fizykoterapeutów i innych specjalistów.
Dr med. Timothy McCall
Dr H.D.Coulter przedstawia w swej książce kompendium akademickiej wiedzy wspierającej psychosomatyczne ćwiczenia znane już Hindusom kilka tysięcy lat temu. Należy zaznaczyć, że przedstawiona przez Autora wiedza nie jest związana z jednostkowa szkołą jogi podporządkowaną jednemu mistrzowi, a stanowi uzupełnienie tradycyjnej wiedzy subkontynentu indyjskiego przez współczesną wiedzę nauk medycznych i kultury fizycznej.
Bez wątpienia dzieło dr H.D.Coultera – Anathomia hatha jogi – ze względu na zawarte treści merytoryczne godne jest polecenia wstępującym na ścieżkę jogi, jak i zaawansowanym na nie sadhakom, stanowiąc jednocześnie podręcznik akademicki dotyczący wymienionych zagadnień.
Prof. AWF dr hab. Janusz Szopa

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł:
Anatomia hatha jogi
Autor:

Coulter H. David

Tłumaczenie:
Gadomski Rafał
Wydawnictwo:

Zielone wydawnictwo

Język wydania:
polski
Język oryginału:
angielski
Liczba stron:
536
Numer wydania:
IV
Data premiery:
2021-05-27
Rok wydania:
2021
Forma:
książka
Wymiary produktu [mm]:
25 x 236 x 168
Indeks:
39183521

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *