Książki PDF za darmo

Darmowe ebooki do pobrania Docer Doci Pdf - X

Ale odkrycie! Historie elektryzujących pomysłów – Venturi Irene

Jak w ciekawy i przystępny sposób wytłumaczyć dziecku trudne zagadnienie matematyczne lub fizyczne, które poznaje w szkole? Jak zachęcić, by chciało ono pogłębić swoją wiedzę i rozbudzić w sobie zainteresowanie przedmiotami ścisłymi i nie tylko? Niewątpliwie „Ale odkrycie!” będzie w tej dziedzinie doskonałą pomocą, gdyż o najważniejszych pomysłach i wynalazkach w historii ludzkości opowiada językiem legend i przykuwających uwagę opowieści. W ten sposób dzieci mogą dowiedzieć się, kim byli wielcy, znani uczeni, np. Archimedes, Tales, Pitagoras lub Galileusz, jak i kiedy powstała luneta lub kiedy wzbił się w powietrze pierwszy balon i jakich pasażerów uniósł w niebo. A może komuś bardziej przypadnie do gustu historia o tym, kto wymyślił szachy, piorunochron bądź wielkie machiny oblężnicze miotające kamienie?

Takich ciekawych opowieści w tej książeczce jest znacznie więcej, bo czyż nie jest fascynującym odkryciem świadomość, że muzyka istnieje dzięki matematyce, a człowiek nauczył się podnosić ciężkie kamienne bloki za pomocą prostych narzędzi, obserwując maleńkie mrówki?

Dzięki tak inspirującej lekturze może kiedyś i twoje dziecko zakrzyknie wzorem starożytnego uczonego: „Eureka, eureka!”.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł:
Ale odkrycie! Historie elektryzujących pomysłów
Autor:

Venturi Irene

Tłumaczenie:
Nicewicz-Staszowska Ewa
Wydawnictwo:

Esteri

Język wydania:
polski
Język oryginału:
włoski
Liczba stron:
144
Numer wydania:
I
Data premiery:
2016-05-23
Rok wydania:
2016
Forma:
książka
Wymiary produktu [mm]:
17 x 232 x 177
Indeks:
19586939

Pobierz, klikając w dowolną reklamę na stronie